kurumsal

BİZ

Demir Çelik sektöründe faaliyet gösteren Kanat Çelik 1984 yılında Karaköy Perşembe Pazarı'nda kurulmuştur. Kanat Çelik bir aile şirketidir. Müşteri beklentileri ve pazar talepleri doğrultusunda; çeşitli sanayi alanları için üretime yönelik, yarı mamul ve nihai mamullere odaklanılmıştır. Firmanın ana faaliyet konusu alaşımsız, yarı alaşımlı ve alaşımlı çeliklerin tedarikidir. 

NE YAPIYORUZ

1980'lerden beri çeşitli çelik grubunda (Yapı Çelikleri, Karbon Çelikleri, Islah Çelikleri, Sementasyon Çelikleri, Otomat Çelikleri, Rulman Çelikleri vb) ve çeşitli şekilde (yuvarlak, kare, dört köşe, altı köşe, boru vb) ürünleri imalat sanayine sunuyoruz.

NASIL ÇALIŞIYORUZ

Bir aile şirketi olan Kanat Çelik, nesillere ait güven ve iş etiğine dayalı gelenek ile çalışmaktadır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına bağlı olarak ürünlerimizi, hizmetlerimizi ve kendimiz durmadan geliştiriyoruz. Amacımız müşterilerimize değer katan ve işlerini büyütmelerine yardımcı olacak yenilikçi çözümler sunmaktır. Bizi birlikte daha iyi yapan budur.​

NEREDEYİZ

Şirket merkezi doğuyla batının buluştuğu İstanbul’da yer almaktadır. Ama siz nerede olursanız olun biz varız. Kanat Çelik 20'den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Şevket BOZDAŞ

Yönetim Kurulu Başkanı, Kimya Mühendisi

1951 Yılında Hatay'ın İskenderun ilçesinde dünyaya geldi. İskenderun Lisesi ardından 1976 Yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (O zamanki adı İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi) kimya mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kısa bir dönem lise öğretmenliği yaptı. 1978 Yılında Unilever firmasında işletme mühendisi olarak işe başladı. 1983 yılında ailesi ile demir-çelik sanayine girdi. Meral Uyar ile evli ve iki çocuk babasıdır. İleri seviyede Arapça, başlangıç seviyesinde İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır.

BAŞKANIN MESAJI

1950’ lerden beri demir çelik sektöründe faaliyet gösteren tüccar ve sanayici bir ailenin 3. Kuşak temsilcileri olarak ana gayemiz yerel pazardaki başarımızı yükselterek uluslararası pazarda da söz sahibi olmak ve Türk ürünlerini dünyaya sunmaktır.

Bu amaca, etik değerlerden uzaklaşmadan, hiçbir orantısız rekabete girmeden, her ürün ile hizmette katma değere önem vererek ve milli çıkarları göz önünde bulundurarak varmak ailemizin temel ilkeleridir.

Bu sene Kanat Çelik olarak 36. Gurur yılımızı yaşıyor ve demir çelik sektörünün yanı sıra farklı sektörlerde de yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız tüm yatırımların doğaya saygılı, yasal gerekliliklere uygun ve iş güvenliği kuralları içinde olmasına özen gösteriyoruz. Faaliyetimizin her aşamasında kendimizi müşterilerimize, iş ortaklarımıza, çalışanlarımıza, topluma ve çevreye karşı sorumlu hissediyoruz. Uzun yıllara dayalı müşteri sadakati ve güveni bizler için en büyük motivasyon kaynağıdır. Bizler müşteri odaklı çalışma modeli ile aidiyet duygusunu oluşturmak, geliştirmek, pekiştirmek ve korumak için var gücümüzle çabalıyoruz.

Bu yolculukta yanımızda olan siz değerli müşteri, iş ortakları ve tedarikçilerimize kendim ve yönetim kurulu adına teşekkür ederim.​

Şekillerine Göre Ürünler

Yuvarlak

Kare

Dört Köşe

Altı Köşe

Boru (Dikişsiz)

Kalitelerine Göre Ürünler

Genel Yapı Çelikleri

Karbon Çelikleri

Islah Çelikleri

Sementasyon Çelikleri

Otomat Çelikleri

Rulman Çelikleri

Kanat Çelik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

 

Akcaburgaz Mahallesi 3038. Sok No:1 Esenyurt  

Istanbul / TURKEY 34522 
 
T: +  90 (212) 671 38 38
F: +  90 (212) 886 59 94
 
info@kanatcelik.com