bina

KURUMSAL

1984 Yılından beri faaliyet gösteren Kanat Çelik'in

vasıflı çelik alanındaki uzmanlığı

50 yılı aşkın aile geleneğine dayanmaktadır.

Bir aile şirketi olan Kanat Çelik, 1984 yılında zamanın ticaret merkezi olan İstanbul, Karaköy Perşembe Pazarı'nda kurulmuştur. Ana faaliyet konusu vasıflı çeliklerin iç ve dış ticareti olan Kanat Çelik, başta makine ve otomotiv sanayi olmak üzere 15 sektöre ürün tedarik etmektedir.

Kanat Çelik, çeşitli çelik grubunda (Yapı Çelikleri, Karbon Çelikleri, Islah Çelikleri, Sementasyon Çelikleri, Otomat Çelikleri, Rulman Çelikleri vb) ve farklı şekildeki (yuvarlak, kare, dört köşe, altı köşe, boru vb) ürünleri Türk sanayisine sunmaktadır.

Nesillere ait güven ve iş etiğine dayalı gelenek ile çalışan Kanat Çelik, müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak ürünlerini, hizmetlerini ve kendini durmadan geliştirmektedir. Ürünler 20'den fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

BAŞKANIN MESAJI

Kıymetli İş Ortaklarımız ve Tedarikçilerimiz;

 

Küresel ölçekte belirsizliklerin, piyasalarda kırılganlıkların yüksek olduğu, zorlu bir yılı geride bıraktık. Ticaret savaşları, Brexit ve farklı coğrafyalardaki gerilimlerin yanı sıra Koronavirüs Salgını (Covid-19) tüm öngörüleri ve planlamaları kökten değiştirdi. Bu gelişmelerden; sanayileşmenin temelini teşkil eden ve kalkınmada lokomotif bir görev üstlenen demir çelik sanayi de olumsuz etkilendi. Kanat Çelik olarak bizler bu dönemde de uzun vadeli yol haritamız doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürdük. Makine yatırımının yanı sıra İstanbul Arnavutköy'de yapılması planlanan yeni depo inşaatının fizibilite çalışmasını tamamladık. 2020 yılındaki tüm olumsuzluklara rağmen satış hedeflerimize ulaştık ve üzerine çıktık. Yeni ihracat pazarlarına açıldık ve iç piyasada da başarılı işbirliklerine imza attık. 1950’lerden beri demir çelik sektöründe faaliyet gösteren tüccar ve sanayici bir ailenin 3. Kuşak temsilcileri olarak ana gayemiz; yerel pazardaki başarımızı yükselterek uluslararası pazarda da söz sahibi olmak ve Türk ürünlerini dünyaya sunmaktır. 2021 yılında da ihracata odaklanarak ülke ekonomimize sunduğumuz katkıyı artırmayı hedefliyoruz. Bu amaca, etik değerlerden uzaklaşmadan, hiçbir orantısız rekabete girmeden, her ürün ile hizmette katma değere önem vererek ve milli çıkarları göz önünde bulundurarak varmak ailemizin temel ilkesidir. Birlikte nice başarılara imza atacağımıza inandığım siz değerli iş ortaklarımıza ve bizlere destek veren tüm tedarikçilerimize Kanat Çelik adına gönülden teşekkür ediyorum.

 

Bu vesile ile yeni yılınız tebrik eder, sağlıklı bir yıl dilerim. Hepinize saygı, selam ve sevgilerimi sunarım.

Şevket BOZDAŞ

Yönetim Kurulu Başkanı, Kimya Mühendisi

1951 Yılında Hatay'ın İskenderun ilçesinde dünyaya geldi. İskenderun Lisesi ardından 1976 Yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (O zamanki adı İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi) kimya mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kısa bir dönem lise öğretmenliği yaptı. 1978 Yılında Unilever firmasında işletme mühendisi olarak işe başladı. 1983 yılında ailesi ile demir-çelik sanayine girdi. Meral Uyar ile evli ve iki çocuk babasıdır. İleri seviyede Arapça, başlangıç seviyesinde İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır.