KURUMSAL

image.JPG

1984 Yılından beri faaliyet gösteren Kanat Çelik'in vasıflı çelik alanındaki uzmanlığı 50 yılı aşkın aile geleneğine dayanmaktadır.

Vasıflı Çelik sektöründe faaliyet gösteren Kanat Çelik 1984 yılında Karaköy Perşembe Pazarı'nda kurulmuştur. Bir aile şirketi olan Kanat Çelik başta makina, otomotiv ve imalat sanayisi olmak üzere 15 sektöre ürün tedarik etmektedir. 

Kanat Çelik, nesillere ait güven ve iş etiğine dayalı gelenek ile çalışmaktadır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına bağlı olarak ürünlerimizi, hizmetlerimizi ve kendimiz durmadan geliştiriyoruz. Çeşitli çelik grubunda (Yapı Çelikleri, Karbon Çelikleri, Islah Çelikleri, Sementasyon Çelikleri, Otomat Çelikleri, Rulman Çelikleri vb) ve farklı şekildeki (yuvarlak, kare, dört köşe, altı köşe, boru vb) ürünleri Türk sanayisine sunuyoruz. Ürünlerimiz 22 ülkeye ihraç edilmektedir.

BAŞKANIN MESAJI

1950’ lerden beri demir çelik sektöründe faaliyet gösteren tüccar ve sanayici bir ailenin 3. Kuşak temsilcileri olarak ana gayemiz yerel pazardaki başarımızı yükselterek uluslararası pazarda da söz sahibi olmak ve Türk ürünlerini dünyaya sunmaktır.

Bu amaca, etik değerlerden uzaklaşmadan, hiçbir orantısız rekabete girmeden, her ürün ile hizmette katma değere önem vererek ve milli çıkarları göz önünde bulundurarak varmak ailemizin temel ilkeleridir.

Bu sene Kanat Çelik olarak 36. Gurur yılımızı yaşıyor ve demir çelik sektörünün yanı sıra farklı sektörlerde de yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız tüm yatırımların doğaya saygılı, yasal gerekliliklere uygun ve iş güvenliği kuralları içinde olmasına özen gösteriyoruz. Faaliyetimizin her aşamasında kendimizi müşterilerimize, iş ortaklarımıza, çalışanlarımıza, topluma ve çevreye karşı sorumlu hissediyoruz. Uzun yıllara dayalı müşteri sadakati ve güveni bizler için en büyük motivasyon kaynağıdır. Bizler müşteri odaklı çalışma modeli ile aidiyet duygusunu oluşturmak, geliştirmek, pekiştirmek ve korumak için var gücümüzle çabalıyoruz.

Bu yolculukta yanımızda olan siz değerli müşteri, iş ortakları ve tedarikçilerimize kendim ve yönetim kurulu adına teşekkür ederim.​

Şevket BOZDAŞ

Yönetim Kurulu Başkanı, Kimya Mühendisi

1951 Yılında Hatay'ın İskenderun ilçesinde dünyaya geldi. İskenderun Lisesi ardından 1976 Yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (O zamanki adı İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi) kimya mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kısa bir dönem lise öğretmenliği yaptı. 1978 Yılında Unilever firmasında işletme mühendisi olarak işe başladı. 1983 yılında ailesi ile demir-çelik sanayine girdi. Meral Uyar ile evli ve iki çocuk babasıdır. İleri seviyede Arapça, başlangıç seviyesinde İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır.

Kanat Çelik

Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Akçaburgaz Mh. 3038. Sk. No:1

Esenyurt 34522, İstanbul - Turkey

t: 0090 212 671 38 38

f: 0090 212 886 59 94

whatsApp: 0090 535 715 11 22

e: info@kanatcelik.com 

Üretim Tekniklerine Göre Ürünler