top of page

kanatcelik transmisyon celikleri

Soğuk Çekilmiş (Parlak Çelik veya Kalibreli Çelik olarak da adlandırılır) düşük karbonlu (St37-2, SAE 1008, SAE 1010, EN S235Jr vb) yuvarlak çelikler; transmisyon çeliği ya da transmisyon mili olarak adlandırılır. 

Soğuk çekilmiş veya haddelenmiş bir malzemede, hassas bir yüzey gerekmiyorsa, malzeme yüzeyinin işlenmeden de kullanılması mümkün olmaktadır.  Soğuk çekmenin bir diğer avantajı da talaşın kolay kırılabilmesini sağladığından işlenebilirliği arttırmasıdır. Çok yüksek oranlarda ezme uygulanması durumunda malzemeye yumuşatma tavlaması uygulanması gerekmektedir.

Transmisyon çelikleri düşük karbon içerikleri sayesinde yüksek kaynak kabiliyetine sahiptirler.  Bu durumdan dolayı, kaynak işlemi uygulanan makine, otomotiv parçaları,  miller, vb. gibi birçok parçada kullanımını kolaylaştığından tercih sebebi haline gelmektedir.

Bunun yanında, talaş kırılmasında otomat çeliği seviyesinde performans göstermediğinden işlem süresi uzayabilmektedir. Tercih sebebi çoğunlukla otomat çeliklerine kıyasla ekonomik olmasından dolayıdır.

Transmisyon çelikleri, inşaat, makine imalatı, otomotiv, beyaz eşya ve hatta savunma sanayisi gibi birçok sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tedarik Edilebilen Ölçü Aralığı: 5,00 mm 'den 85,00 mm'ye kadar.

CNC (Computer Numerical Control) 'de işlenmekte olan DIN St37-2 transmisyon çeliğİ.

bottom of page