SOĞUK ÜRETİM | PARLAK ÇELİK MERKEZİ

Kanat Çelik'in kendi bünyesinde parlak çelik üretim hatları mevcut değildir. Üretimler kardeş firması olunan aile şirketine, diğer Türk üreticilere ve dünyanın önde gelen çelik fabrikalarına fason olarak yaptırılmaktadır. Uzun yıllara dayalı ticari ilişkiler sayesinde müşterilere fiyat avantajlı özel üretim çözümleri sunulmaktadır.

Soğuk Üretim Nedir

Soğuk Üretim kısaca; ham maddenin (bu çelik çubuk veya kangal olabilir) üretim hatlarından oda sıcaklığında geçirilerek kesitinin daraltılması, parlak yüzey ve hassas çap toleransı elde edilmesi işlemidir. 

Üretim Bilgileri

Soğuk Çekme

Soğuk Çekme Nedir?

Haddelenmiş çelik çubukların ya da kangalın (filmaşin) tekrardan işleme alınarak “çekilmesi” işlemine Soğuk Çekme adı verilmektedir. Bu işlemde ham madde, oda sıcaklığında, mührenin (kalıp) içinden çekilerek geçirilir. Kesitte daralma, boyda uzama ile hassas toleranslara kalibre edilmesi sağlanır. Soğuk çekme işleminin amacı iyileştirilmiş dayanıklılık, mukavemet, esneklik ve pürüzsüz dış yüzey elde etmektir. Kanat Çelik soğuk çekme çelik üretiminde iki farklı teknik mevcuttur:

  • Kangaldan Çubuğa Soğuk Çekme

  • Çubuktan Çubuğa Soğuk Çekme

Üretilebilir Çelik Grupları

 

Kabuk Soyma

Kabuk Soyma Nedir?

Sıcak haddelenmiş ya da soğuk çelikmiş mamulün yüzeyinden; tufal, pas ve yüzey çatlağı gibi yüzey kusurlarının giderilmesi amacıyla 0,5-2 mm talaş kaldırılması işlemidir. Kabuk soyma işleminde gerçekleşen kesitte daralma ile malzemede hassas toleranslara kalibre sağlanır.

Üretilebilir Çelik Grupları

 

Taşlama

Taşlama Nedir?

Taşlama üretim prosesinde ham madde soğuk çelikmiş ya da kabuk soyulmuş çubuktur. Daha hassas ölçü ve yüzey kalitesi istenen üretimlerde taşlama işlemi uygulanır.

Üretilebilir Çelik Grupları

 

Kanat Çelik

Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Akçaburgaz Mh. 3038. Sk. No:1

Esenyurt 34522, İstanbul - Turkey

t: 0090 212 671 38 38

f: 0090 212 886 59 94

whatsApp: 0090 535 715 11 22

e: info@kanatcelik.com 

Üretim Tekniklerine Göre Ürünler